کلمه کلیدی خود را وارد کنید

post

آشنایی با کشور پرتغال

آشنایی با کشور پرتغال

معرفی کشور پرتغال:

کشور پرتغال چگونه کشوری است

پرتغال در قسمت جنوب غربی اروپا در همسایگی اسپانیا واقع شده است. مساحت این کشور ۹۲٫۲۱۲ کیلومتر مربع است. پایتخت پرتغال لیسبون است.

کشور پرتغال تقریبا ۱۱ میلیون نفر جمعیت دارد و واحد پول آن یورو و زبان رسمی آن پرتغالی است. مهمترین شهرهای پرتغال لیسبون و پورتو هستند.

کشور پرتغال در قرن ۱۵ میلادی قسمتهای وسیعی را در آفریقا، آسیا و آمریکای جنوبی در اختیار داشت و یک امپراتوری جهانی محسوب می شد.

کشور پرتغال کجاست – پرتغال روی نقشه:

آب و هوای پرتغال:

آب و هوای پرتغال گرم و مرطوب و مدیترانه ای  است. این آب و هوا موجب شده این کشور به مقصد توریستی شهروندان کشورهای شمالی تر اروپا تبدیل شود و همچنین محل زندگی بسیار مناسبی نیز برای شهروندان اروپایی محسوب می شود.

آب و هوای زمستان در پرتغال معتدل و تابستان های آن گرم و خشک هستند.

زبان کشور پرتغال:

این کشور به زبان پرتغالی صحبت می کند که ریشه لاتین دارد و با زبان اسپانیایی، ایتالیایی، فرانسوی و رومانیایی هم خانواده است و شباهت دارد. می توان گفت که نگارش آن بیشتر به اسپانیایی و گرامر تا حدی شبیه ایتالیایی و تلفظ شبیه فرانسوی است.

برای آموزش زبان پرتغالی پرتغال و پرتغالی برزیلی می توانید از کلاس های خصوصی آنلاین آکادمی ما بهره مند شوید. همچنین می توانید ترجمه پرتغالی بدهید.

کشورهای پرتغالی زبان دنیا:

زبان پرتغالی در ۹ کشور دیگر از جمله برزیل (با لهجه متفاوت)، موزامبیک، آنگولا، گینه بیسائو، تیمور شرقی، ماکائو، گینه استوایی، کیپ ورد و سائو توم و پرینسیپ صحبت می‌شود که ششمین زبان پرکاربرد دنیا بشمار می رود. بزرگترین کشور پرتغالی زبان دنیا برزیل است.

فرهنگ پرتغالی‌ها:

پرتغالی ها به خانواده خیلی اهمیت می دهند و احترام زیادی برای روابط خانوادگی و ارزشهای سنتی خود قائل هستند و زمان زیادی را با خانواده خود سپری می کنند.

روابط اجتماعی مردم پرتغال بسیار قوی است و مبادی آداب هستند

مردم پرتغال انسانهای بسیار مهمان دوست هستند و کمک زیادی به خارجی ها می کنند و وقت زیادی برای آنها می گذارند. آنها دوست دارند شما را به خانه خود دعوت کنند. بردن هدیه ای مناسب برای میزبان ضروری است.

دقت زیادی در برخورد با پرتغالی ها چه زن یا مرد و یا کودک، داشته باشید بویژه در اولین برخورد. معمولا زنان در این کشور پوشیده تر هستند و مردان تا جاییکه بتوانند کت و شلوارهایی با کیفیت به تن می کنند.

شرایط اقتصادی پرتغال:

اقتصاد پرتغال، در پی رکود اقتصادی اروپا در سال‌های اخیر، تضعیف شد اما در حال حاضر رو به بهبود است. 

پرتغال اقتصاد خود را پایه صادرات ، سرمایه گذاری و توسعه تکنولوژی بنا نهاده است و این کشور از یک کشاورزی مدرن بهره مند است. گردشگری سم مهمی در اقتصاد پرتغال دارد.

مهمترین محصولات صادراتی کشور پرتغال عبارتند از: محصولات غذایی، کشاورزی، نفتی و شیمیایی، پلاستیک، چرم و پوست، چوب پنبه، خمیر چوب و کاغذ، پارچه، لباس، کفش، محصولات معدنی، ماشین ها، ابزارآلات وسایل نقلیه و سایر اقلام ترانزیتی

تحصیل در پرتغال:

شما می توانید در مقاطع مختلف تحصیلی از موسسات پلی تکنیک و دانشگاه های دولتی یا خصوصی پرتغال پذیرش بگیرید. هزینه های تحصیل در پرتغال نسبت به خیلی از کشورها پایین تر است و می توان گفت که با توجه به پایین بودن هزینه های زندگی، تحصیل در پرتغال بسیار مقرون به صرفه است.

کشور پرتغال برای زندگی – کشور پرتغال برای مهاجرت:

آمارهای جهانی نشان می دهد که پرتغال به عنوان کشوری توسعه‌یافته یکی از بهترین کشورها برای زندگی بشمار می رود و کیفیت زندگی در آن بالاست.

پرتغال کشوریست که امنیت آن برای بازدیدکنندگان بالاست و فارغ از مناقشات داخلیست. جرم تصادف در پرتغال ندرتأ اتفاق می افتد. جرائم خشونت آمیز بسیار کم است.

وضعیت کار در پرتغال:

حسابداری، مهندسی نرم افزار، برنامه نویسی، توریسم و IT جزو مشاغلی هستند که نسبت به دیگر شغل‌ها شانس بیشتری در پرتغال دارند. همچنین رشته‌های مهندسی و فنی از جمله مشاغل پردرآمد و قابل پیشرفت در این کشور هستند. شرایط یافتن کار پس از تحصیل در پرتغال سخت نیست و دانشجویان می توانند حین تحصیل نیز بصورت محدود کار کنند.

معایب زندگی در پرتغال:

شاید بتوان گفت که غیر از یادگیری زبان پرتغالی که تا حدی سخت است تجربه زندگی در پرتغال بسیار جذاب است و دلایل زیادی وجود دارد که کشور پرتغال برای زندگی بسیار مناسب باشد.

بهترین شهرهای پرتغال برای کار و زندگی:

7-  ویزئو (Viseu)

شهر ویزئو، یکی از تاریخی ترین شهر های پرتغال است که در مرکز این کشور واقع شده است.

6- کویمبرا (Coimbra)

این شهر به شهر دانشگاهی کشور پرتغال معروف است. نام دانشگاه معروف این شهر   Coimbra University است. در اوایل قرن دوازدهم میلادی این شهر بعنوان پایتخت کشور پرتغال محسوب می‌شده و در حال حاضر بعنوان قدیمیترین شهر دانشگاهی در کشور پرتغال و دارنده یکی از قدیمیترین دانشگاه‌ها در اروپا است.

5- فارو (Faro)

پایتخت منطقه الگارو. یکی از ویژگی های شهر معماری آن می باشد، شما نی توانید در این شهر آثار زیبای معماری های نئوکلاسیک و قرون وسطی را تماشا کنید.

4- آویرو (Aveiro)

 شهر در ساحل غربی پرتغال است که در امتداد یک تالاب به نام ریا د اویرو قرار دارد. معماری ساختمان های شهر بیشتر شبیه معماری هنرنو می باشد. 

3- براگا (Braga)

یکی از مهمترین شهر های پرتغال که در شمال غربی این کشور واقع شده است. این شهر بعد از لیسبون و پورتو مهمترین شهر کشور محسوب می گردد. در سال 2012 براگا به عنوان پایتخت جوانان اروپا معرفی شد. 

2- پورتو (Porto)

شهری در شمال غرب پرتغال. این شهر، که اکثر آن بر کرانهٔ شمالی رود دورو، نزدیک به اقیانوس اطلس، واقع شده است، پورتو دومین شهر بزرگ پرتغال می‌باشد. این شهر بندری یکی از محبوب ترین مکان های پرتغال برای توریست ها می باشد. شهرت بیشتر پوتور بابت پل ها و شراب آن می باشد.

1- لیسبون (Lisbon)

پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کشور پرتغال و نیز مرکز ناحیهٔ لیسبون است. امروزه لیسبون از لحاظ مختلف اهمیت فراوانی یافته و به‌عنوان دومین قطب اقتصادی در شبه‌جزیرهٔ ایبری پس از مادرید مطرح می‌شود. این شهر بیش‌ترین ثروت کشور پرتغال را در خود ذخیره کرده و از شهرهای مهم اتحادیهٔ اروپا محسوب می‌شود؛ به‌طوری که ۴۵ درصد از کل تولیدات کشور به این ناحیه اختصاص دارد. شهر لیسبون قطب سیاسی پرتغال بوده و دولت این کشور در این شهر مستقر شده‌است.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

سلام!

برای ارتباط با ما از طریق واتس آپ پیام بفرستید

 

× مشاوره آنلاین