کلمه کلیدی خود را وارد کنید

post

شرایط زندگی در برزیل

شرایط زندگی در برزیل

کشور برزیل یک منطقه وسیع بین مرکز آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس است، این کشور در شرقی ترین بخش قاره آمریکا قرار گرفته و از بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور های آمریکایی محسوب می‌شود. برزیل با همه کشورهای آمریکا جنوبی به‌ جز اکوادور و شیلی هم مرز است.

نرخ مشارکت نیروی کار در کشور برزیل 61 درصد اعلام شده است، حداقل دستمزد در کشور برزیل 998.0 رئال برای هر ماه است که رقم خوبی است. در این کشور سن بازنشستگی برای زنان حدود 60 و سن بازنشستگی برای آقایان 65 سال است.

در کشور برزیل یکی از شغل های پر درآمد، گردشگری است و می‌تواند درآمدی دو برابر ایران داشه باشد. شما برای اخذ ویزای کار کشور برزیل، باید با یک کارفرما وارد صحبت شوید؛ شما شرایط را اعلام می‌کنید و به طور دقیق بررسی می‌شود که آیا از نظر سابقه کاری و تخصص در حد مطلوب هستید یا خیر، در صورتی که این روال برای شما به شکل صحیح پیش برود، می‌توانید برای اخذ ویزای کار این کشور اقدام کنید. یادگیری زبان پرتغالی برزیلی برای یافتن کار ضروری است.

اجاره خانه در کشور برزیل آسان نیست و سخت‌گیری های زیادی در این زمینه دیده می‌شود؛ باید سعی کنید برای اجاره خانه در این کشور، یک سری اصول مهم را در نظر داشته باشید به این صورت که شما برای اجاره خانه در یک شرایط مناسب، می‌بایست سعی کنید در ابتدا نظر صاحب خانه را جلب کنید. جلب کردن نظر صاحب‌خانه بسیار مهم است؛ علاوه بر آن، شما برای اجاره خانه در کشور برزیل باید اجاره سه ماه اول را پرداخت کنید.

حداقل حقوق در برزیل

نرخ بیکاری در کشور برزیل 12 درصد اعلام شده است و موضوع بیکاری در این کشور یکی از نگران کننده ترین مسائلی است که یک مهاجر برای ورود به این کشور خواهد داشت. در این کشور افراد شاغل حدود 91.76 میلیون نفر هستند. نرخ مشارکت نیروی کار در کشور برزیل 61 درصد اعلام شده است، در این کشور هزینه های کاری تقریبا 113.52 است.

میزان بهره‌وری در کشور برزیل بر اساس نقاط شاخص حدود 113.52 است. نرخ اشتغال در این کشور بیش از 53.90 درصد است. دستمزد مشاغل با مهارت بالا در این کشور، حدودا 4730.00 رئال و دستمزد مشاغل با مهارت پایین 1440.00 رئال برای هر ماه اعلام شده است. دستمزد در تولید در این کشور، ماهیانه حدود 2297.00 رئال است. میزان حقوق افراد در کشور برزیل بر اساس بودجه های جهانی مشخص می‌شود؛ شایان ذکر است که در کشور برزیل، جوانان در رده های سنی 18 الی 29 سال باید سعی کنند به یک حرفه‌ی مشخص وارد شده و به این ترتیب فضا برای رسیدن به درآمد مورد نظر ساده‌تر می‌شود.

کشور برزیل بسیار بزرگ است و تنوع شغلی در این کشور زیاد است اما شاید هنوز آن‌طور که باید در زمینه کاری نتوانیم شاهد رشد بالای درآمدزایی در این کشور باشیم، دولت کشور برزیل، علاقه بسیاری به مهاجرپذیری افراد کارآفرین در این کشور دارد؛ در این کشور تقویم اقتصادی نشان دهنده رشد درآمدزایی در سه سال اخیر است که این رشد در سال های پیش دیده نشده است. در نظر داشته باشید که میزان حقوق تعیین شده در زمینه های مختلف، بر اساس نوع عملکرد افراد تعیین می‌شود. توجه داشته باشید که این کشور توانسته شاخص های تولید و صادرات را نیز افزایش دهد و به این ترتیب کار در کشور برزیل نسبت به سال های گذشته رتبه بهتری کسب کرده است.

میانگین درآمد در برزیل

اگر شما از دسته افرادی هستید که قصد ورود به این کشور از طریق اخذ ویزای کاری برزیل را دارید، خوب است که در ابتدا اطلاعات خود از روال شغل و کسب و کار در این کشور را تکمیل کرده و با نگاهی دقیق‌تر وارد این کشور شوید.

دولت کشور برزیل اعلام کرده است که در سال جدید یکی از بهترین راه های مهاجرت به کشور برزیل، ثبت شرکت در این کشور و ایجاد اشتغال است، یعنی شما برای ورود به کار در کشور برزیل باید به سراغ ثبت شرکت بروید و چندین نفر را وارد فضای کار کنید.

در کشور برزیل یکی از پر درآمد ترین شغل ها، گردشگری است؛ گردشگری در این کشور جزو مشاغل پولساز بوده و درآمده دو برابر ایران دارد. کار در کشور برزیل بر اساس نوع تخصص تعیین می‌شود.

در کشور برزیل افرادی که پرستار هستند و یا در حرفه‌ای مشابه پرستاری مشغول هستند نیز به سادگی کار پیدا خواهند کرد. در این کشور بیمارستان های بزرگی تأسیس شده که خوشبختانه فضای خوبی برای درآمدزایی را شکل داده است، از یاد نبرید که این کشور توانسته مسیر کار و رسیدن به درآمد مناسب را به بهترین شکل ممکن پیش ببرد. ویزای کار کشور برزیل در رشته های پزشکی بسیار هموار است. نوجه داشته باشید که خرید ملک در کشور برزیل می‌تواند جنبه سرمایه گذاری داشته باشد.

درآمد در کشور برزیل در زمینه کارهای فنی نیز 11 درصد از ایران بیشتر است و ورود به این شغل ها بسیار ساده است. یک موضوع را در نظر داشته باشید، تفاوت های فرهنگی در کشور برزیل نسبت به ایران زیاد است. یافتن شغل در کشور برزیل کمی دشوار است و نیاز به دقت بالایی دارد. شرایط اقامت در کشور برزیل کمی بهتر از قبل است.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در برزیل

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در برزیل | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کاریابی در کشور برزیل برای جوانان یک موضوع بسیار مهم محسوب شده و امری دشوار است.

کارمندان در کشور برزیل بر اساس حقوق مندرج در قانون اساسی این کشور حقوق دریافت می‌کنند، عموماً حقوق به همراه مزایای اضافی بوده و می‌تواند با پاداش نیز همراه باشد.

برای دریافت ویزای کاری کشور برزیل، می‌بایست دوره کاری منظم شامل 8 ساعت کار در روز و 5 روز در هفته منظور شود که حدود 44 ساعت در هفته خواهد بود. در طول روز شما یک ساعت زمان برای استراحت و صرف غذا دارید. در نظر داشته باشید که به شما یک هفته استراحت با حقوق نیز داده می‌شود. پرداختی اضافه کاری در کشور برزیل، 50 درصد بیشتر از پرداختی برای کار عادی است.

شما برای درخواست کار در کشور برزیل، باید ابتدا از سابقه کاری خود مطمئن باشید، اطمینان به سابقه کاری در ورود به شغل مورد نظر بسیار مهم است، یعنی افراد باید سعی کنند در یک زمینه بسیار حرفه ای عمل کرده و سپس در این مسیر وارد شوند.

کاریابی در کشور برزیل برای جوانان مخصوصا جوانانی که در این کشور تحصیل کرده‌اند ساده تر از سایر افراد است.

برای اخذ ویزای کار کشور برزیل باید ابتدا با یک کارفرما وارد صحبت شوید؛ شما شرایط را اعلام می‌کنید و سپس به طور دقیق بررسی می‌شود که آیا از نظر سابقه کاری و تخصص در حد مطلوب هستید یا خیر، در صورتی که این روال برای شما به شکل صحیح پیش برود، می‌توانید برای اخذ ویزای کار این کشور اقدام کنید. نهایتا پس از عقد قرارداد با کارفرما، باید امضاهای لازم را به ثبت برسانید.

ویزای کاری کشور برزیل، یک ساله صادر می‌شود؛ این ویزا موقت است اما در صورتی که کارتان خوب باشد تمدید خواهد شد و پس از 3 سال در صورتی که پیشرفت خوبی در کار داشته باشید، می‌توانید برای اقامت دائم درخواست دهید؛ در آن زمان، میزان درآمد شما ارزیابی می‌شود تا مشخص شود از نظر درآمدی در چه وضعیتی هستید.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در برزیل

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در برزیل | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانستن ریز هزینه های زندگی، می‌تواند دید بازتری برای ورود به کشور برزیل برای شما فراهم سازد؛ به این ترتیب می‌توانید برنامه ریزی بهتری داشته باشید. از یاد نبرید که کشور برزیل به شما اجازه می‌دهد که طبق درآمد خود هزینه کنید و اقلام و محصولات در این کشور از نظر قیمت، تنوع خوبی دارند.

در صورتی که بخواهید یک وعده غذا در یک رستوران گران قیمت در این کشور میل کنید، باید 20 رئال هزینه کنید؛ حال اگر بخواهید برای دو نفر، سه وعده غذا در یک رستوران معمولی را لحاظ کنید هزینه شما 100 رئال می‌شود.

شما برای خرید یک بلیط یک‌طرفه حمل و نقل عمومی، باید 4 رئال هزینه در نظر داشته باشید، هزینه تاکسی یک کیلومتری در این کشور 2.75 رئال تعیین شده است، هزینه تاکسی برای یک ساعت انتظار در کشور برزیل 30 رئال و هزینه ی تاکسی مبدا، 5 رئال ارزیابی شده است.

شما برای خرید یک عدد شلوار جین در این کشور باید حدود 191.81 رئال هزینه در نظر بگیرید؛ این در حالی است که هزینه خرید یک دست لباس تابستانی در این کشور 157.11 رئال تعیین شده است.

هزینه خرید یک جفت کفش نایک در کشور برزیل 323.22 رئال است. 

برای کرایه آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر باید 1.216.58رئال و برای کرایه همین آپارتمان در حومه شهر، باید 838.85 رئال هزینه در نظر داشته باشید. هزینه‌ی آپارتمان های سه خوابه در مرکز شهر حدودا 838.85 رئال و در حومه شهر 1.701.70 رئال برآورد شده است. اجاره خانه در شهر برازیلیا در کشور برزیل از نظر هزینه ای بالا است.

هزینه بهداشت و درمان در کشور برزیل عموما رایگان است اما در صورتی که به فکر درمان دهان و دندان خود هستید هزینه شما فرق می‌کند. در نظر داشته باشید که به طور کلی هزینه زندگی در کشور برزیل نسبت به ایران 7 درصد کمتر است؛ از یاد نبرید که برای صرفه جویی در هزینه زندگی، باید چندین نکته را در نظر داشته باشید که با هم بررسی می‌کنیم:

برای اجاره خانه در این کشور در انتخاب شهر دقت کنید؛ برخی از شهرهای کشور برزیل ارزان قیمت و برخی دیگر بسیار گران هستند؛ همچنین برخی از شهرهای کشور برزیل از نظر کیفیت زندگی، وضعیت مطلوب تری دارند.

مورد بعدی خرید به صورت عمده است؛ در صورتی که درآمدزایی خوبی در کشور برزیل دارید و می‌توانید خرید به صورت عمده داشته باشید، این فرصت را از دست ندهید زیرا می‌توانید با خرید به صورت عمده، میزان هزینه‌های موجود را سرشکن کنید.

در کشور برزیل، مسیر تضمینی برای کار وجود ندارد، کار در کشور برزیل با حقوق بالا کمی عجیب است.

قیمت برخی کالاهای اساسی در برزیل

 • هزینه یک لیتر شیر : 3.18 رئال
 • هزینه یک پاکت سیگار : 9 رئال
 • هزینه یک قرص نان : 5.52 رئال
 • هزینه یک کیلوگرم برنج سفید: 3.48 رئال
 • هزینه یک شانه تخم مرغ : 5.70 رئال
 • هزینه یک کیلو پنیر محلی : 24.95 رئال
 • هزینه یک کیلو گوشت سینه : 11.42 رئال
 • هزینه یک کیلو گوشت گاو : 24.64 رئال
 • هزینه یک کیلو سیب : 5.81 رئال
 • هزینه یک کیلو موز : 3.79 رئال
 • هزینه یک کیلو پرتقال : 3.54 رئال
 • هزینه یک کیلو گوجه فرنگی : 4.88 رئال
 • هزینه یک کیلو سیب زمینی : 3.24 رئال
 • هزینه یک کیلو پیاز : 3.37 رئال

اقتصاد در برزیل

اقتصاد در برزیل | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشاورزی در کشور برزیل، آن‌طور که باید رشد نداشته است و حتی نسبت به سال های گذشته، شاهد از دست رفتن بخش های زیاد کشاورزی در این کشور بوده‌ایم.

قدرت اقتصادی کشور برزیل نسبت به سال گذشته، 3 درصد بیشتر شده است؛ این موضوع را می‌توان از افزایش قدرت خرید مردم این کشور نیز احساس کرد. دولت کشور برزیل سعی کرده است که بازارهای جهانی را نیز به دست بگیرد البته در این زمینه تا به امروز تنها 2 درصد رشد داشته است اما از نظر دولت کشور برزیل، در سال 2020 بازارهای جهانی به کشور برزیل نیاز خواهند داشت.

صادرات در کشور برزیل از بخش های اقتصادی قوی این کشور محسوب می‌شود که خوشبختانه رشد 7 درصدی داشته است، وسایل نقلیه موتوری و غیر موتوری در این کشور، از مهمترین بخش های صادراتی محسوب می‌شوند. این کشور معادن سنگ آهن زیادی داشته و این محصول نیز در ردیف محصولات صادراتی قرار گرفته است. 

در این کشور، تولید محصولات برقی رشد خوبی داشته است و مشخص است که قدرت بازار کشور برزیل نسبت به سایر کشورها بیشتر شده است، میزان مهاجرپذیری کشور برزیل، نسبت به سال های گذشته با رشد 75 درصدی همراه بوده و خوشبختانه این کشور سود خوبی از بخش گردشگری نیز به خود اختصاص داده است. در بررسی های صورت گرفته در زمینه محصولات مختلف، این‌طور به نظر می‌رسد که این کشور به‌زودی می‌تواند افراد زیر خط فقر را نجات دهد. صادرات در این کشور ثبات اقتصادی رسیده است. این کشور با تغییر نرخ رئال نیز به رشد اقتصادی بالایی رسیده که البته این موضوع وابستگی شدید به نرخ ارز جهانی و گاهاً مسائل سیاسی دارد.

امنیت مالی و اقتصادی در برزیل

بیشترین میزان امنیت اقتصادی کشور برزیل، در بخش صنعت گزارش شده است؛ به طوری که حدود 78 درصد از اقتصاد این کشور مدیون توسعه های صنعتی است؛ کشور برزیل یک کشور قدرتمند در زمینه توسعه های صنعتی است؛ به طوری‌که امروزه در لیست رقبای کشورهای بزرگ قرار دارد، این کشور توانسته رشد خوبی در مسیر بانکداری داشته باشد؛ بانک های کشور برزیل هر یک کارکرد و رتبه‌ی بالایی دارند و امنیت مالی در بانک های این کشور نیز از دیگر مسائل قابل بررسی است. 

 فضای زیست بومی و زیست محیطی این کشور توانسته رتبه‌ی خوبی به دست آورد. 

توجه داشته باشید که امنیت اقتصادی در برزیل وابسته به سرمایه گذاری های بورس بهادار است.

امنیت در برزیل

امنیت در برزیل | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

حقیقت این است که نرخ جرم و جنایت در کشور برزیل بسیار بالاست! ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که هرگز به سراغ محله های زاغه نشین این کشور نروید!

در کشور برزیل دزدی صورت می‌گیرد و حتی دزدی بخشی از فضای درآمدزایی عده‌ای محسوب می‌شود بنابراین نباید اشیای گران قیمت خود را در معرض دید قرار دهید.

اعتماد به افراد در این کشور باید طی یک پروسه زمانبر شکل بگیرد و هرگز نباید بی دلیل به کسی اعتماد کنید.

بهتر است شماره تلفن های ضروری این کشور را در دسترس داشته باشید.

در این کشور اگر به زبان پرتغالی توهین کنید دستگیر می‌شوید.

امنیت در بیمارستان های کشور برزیل زیاد است و خوشبختانه در این زمینه خطرات کمتری پیش روی شما قرار دارد.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در برزیل

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در برزیل | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در مسیر اخذ اقامت کشور برزیل، اول باید هدف خود از مهاجرت به این کشور را مشخص نمایید؛ اینکه با هدف کار می‌روید یا تحصیل و یا سرمایه‌گذاری. سپس ویزای مربوطه را اخذ می‌کنید و به کشور برزیل وارد می‌شوید؛ از لحظه ورود شما به این کشور، همه چیز تغییر خواهد کرد. شما باید قوانین کشور برزیل را رعایت کنید و باید بتوانید به سادگی با مردم این کشور ارتباط بگیرید. باید مدتی از اقامت موقت شما در کشور برزیل بگذرد و سپس اگر واجد شرایط بودید، می‌توانید برای اقامت دائم درخواست دهید.

حتماً می‌پرسید منظور از واجد شراط چیست؟ شما باید تا حد قابل قبولی به زبان مردم این کشور تسلط داشته باشید و باید درآمد داشته باشید؛ یعنی شغل شما و میزان تسلط شما در شغل بسیار مهم است.

اگر می خواهید همسر و فرزند کمتر از 18 سال خود را نیز با خود همراه کنید، دو موضوع بسیار مهم را از یاد نبرید: اول اینکه کشور برزیل یکی از کشورهایی است که راه اخذ ویزای همراه را بسیار ساده و هموار کرده اما داشتن نامه تمکن مالی بسیار مهم است زیرا هزینه زندگی در کشور برزیل ارزان نیست. در مرحله‌ی بعد درخواست برای اقامت همراه ارائه می شود و عموماً 7 روز کاری زمان نیاز است که درخواست در اختیار شما قرار بگیرد؛ از یاد نبرید که همراه شما تا 6 ماه اول اجازه کار در کشور برزیل را ندارد اما تحصیل برای همه افراد آزاد است.

ازدواج خارجی ها در برزیل

ازدواج خارجی ها در برزیل | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در صورتی که قصد دارید با ویزای ازدواج به کشور برزیل وارد شوید، نیاز به ازدواج با یک فرد از تبعه کشور برزیل خواهید داشت. مدارک مورد نیاز در این زمینه شامل ترجمه رسمی از تمام صفحات شناسنامه و همین‌طور ترجمه رسمی کارت ملی است؛ شما همچنین نیاز به نامه تمکن مالی از سوی فردی که در کشور برزیل زندگی می‌کند دارید؛ عدم وجود نامه تمکن مالی، برای شما مشکل ساز خواهد شد. افراد باید برگه عدم سوءپیشینه داشته باشند و باید فرم تقاضای اخذ اقامت این کشور نیز ارائه شود.

مراحل مهاجرت به کشور برزیل از طریق ازدواج، به این صورت است که در مرحله‌ی اول برای ازدواج در این کشور باید مدارک و اسناد مربوط به خود و همسر آینده خود را به یک دفتر ثبت مدنی ارائه دهید. باید این مورد ظرف یک الی دو ماه صورت بگیرد. سپس شما باید درخواست ازدواج خود را به دولت کشور برزیل ارائه دهید.

قانون طلاق در کشور برزیل کمی عجیب است، در این کشور اگر شما بخواهید از همسر خود جدا شوید، هیچ‌کس جلوی شما را نمی‌گیرد و حتی هیچ سختگیری‌ای در این زمینه دیده نمی‌شود.

در صورتی که شما سه سال با همسر خود در یک خانه مشترک زندگی کرده باشید، اجازه دارید که برای اقامت دائم این کشور درخواست خود را ارائه دهید. از یاد نبرید که برای زندگی در این کشور، باید به فکر یافتن شغل مناسب باشید و میزان درآمد شما نیز در این زمینه اهمیت زیادی دارد.

برای ازدواج در کشور برزیل، نیاز به اصل گواهی تولد دارید که باید طی 180 روز گذشته صادر شده باشد؛ در غیر این صورت در کشور برزیل اعتبار ندارد. همچنین نیاز به یک کپی واضح از گذرنامه و صفحه هویت خود دارید؛ بهتر است که گذرنامه اصلی نیز همراه شما باشد.

در صورتی که مجرد هستید و تا به حال ازدواج نکرده‌اید، باید یک گواهی از وزارت خارجه در کشور خود مبنی بر تجرد  نیز ارائه دهید و در صورتی که طلاق گرفته‌اید، باید گواهی طلاق شما ارائه شود؛ در نظر داشته باشید که ارائه گواهی طلاق بسیار مهم است.

اجاره خانه در برزیل

اجاره خانه در برزیل | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در صورتی که قصد اجاره خانه در کشور برزیل دارید، باید بررسی کنید که خانه مورد یک صاحب دارد و یا به صورت شریکی چندین صاحب‌‌خانه پیش روی شما است، در صورت شریکی بودن منزل، باید تمام اعضای صاحب منزل در زمان عقد قرارداد حضور داشته باشند.

برای اجاره خانه در کشور برزیل باید اجاره سه ماه اول را پرداخت کنید، فیش حقوقی شما در این مورد بسیار مهم است.

حال برای شما مثال عددی می‌آوریم:

شما برای اجاره‌ی یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر برزیلیا، باید ماهیانه 1.394.00 رئال کنار بگذارید؛ این در حالی است که اگر قصد اجاره‌ی آپارتمانی 3 خوابه در مرکز این شهر را داشته باشید، هزینه‌ی شما به3.561.90 رئال افزایش می‌یابد؛ اما اگر به دنبال کم کردن هزینه های خود هستید، می‌توانید به سراغ خانه های حومه شهر بروید، به‌طور حدودی هزینه اجاره‌ی ماهیانه‌ی خانه ای با یک اتاق خواب در حومه شهر برازیلیا، 868.18 رئال و اتاقی با 3 اتاق با وضعیت مکانی مشابه، 2.270.83 رئال است.

خرید ملک در برزیل

شما برای خرید ملک در این کشور در ابتدا باید اطلاعات دقیقی در زمینه هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر داشته باشید. قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر برازیلیا حدود 9.422.54 رئال اعلام شده است؛ در صورتی که بخواهید در حومه شهر آپارتمانی بخرید، مبلغ پرداختی شما برای هر متر مربع، 5.826.05 رئال خواهد بود. برای خرید ملک، بهتر است از یک مشاور املاک خبره کمک بگیرید، بررسی کنید که ملک مورد نظر در رهن و اجاره فردی نباشد و یا به شخص دیگری همزمان با شما فروخته نشده باشد؛ همچنین در نظر داشته باشید که کشور برزیل یکی از کشورهایی است که امکان اخذ اقامت به‌وسیله‌ی خرید خانه نیز در آن وجود دارد اما در این روش دردسرهای زیادی پیش روی افراد است.

ثبت شرکت در برزیل

کشور برزیل، کشوری است که برای سرمایه گذاری بسیار عالی بوده و اغلب افراد سعی می‌کنند سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در این کشور را انتخاب نمایند.

فردی که اقدام به ثبت شرکت در کشور برزیل کرده است، باید حساب بانکی به نام خود داشته باشد و به میزان 50 هزار دلار سرمایه اولیه نیز در حساب ایجاد شده وارد نماید. این پول در حساب فرد باقی خواهند ماند و  فرد به آن دسترسی خواهد داشت. برای سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در کشور برزیل دو سهام‌دار نیاز است که می‌توانند افراد یا موسسات باشند و ملیت آن‌ها ملاک نخواهد بود. برای ثبت شرکت در کشور برزیل، در ابتدا باید اسم شرکت تعیین شود که نیاز است به تأیید دولت کشور برزیل برسد؛ باید فعالیت اصلی شرکت نیز مشخص باشد. اساسنامه و مشخصات کامل سهام‌داران می‌بایست ارزیابی شود و باید مقدار سرمایه و میزان سهام هر فرد نیز به‌طور دقیق مشحص شود. 

برای درخواست ویزا می‌بایست فرم تقاضا را پر کنید و پاسپورت با اعتبار 6 ماهه ارائه دهید. ویزای اقامت دائم به افرادی تعلق می‌گیرد که در این کشور سرمایه گذاری طولانی مدت دارند. پس از تأیید ثبت شرکت، اقامت یک ساله به شما اعطا می‌شود؛ باید مالیات سالیانه خود را حدود 4000 الی 6000 دلار تقریب بزنید. ثبت شرکت در کشور برزیل می‌تواند در زمینه تجاری و بازرگانی، واردات و صادرات و یا در زمینه‌ی ایجاد شغل باشد. 

افرادی که ثبت شرکت در کشور برزیل را انتخاب می‌کنند، می‌توانند برای اعضای خانواده خود اقامت دائم دریافت کنند. توجه داشته باشید که امکان اخذ اقامت دائم در کشور برزیل، طی یک فرآیند 1 تا 4 ساله صورت می‌گیرد. شما با ثبت شرکت در کشور برزیل، می‌توانید ملک تجاری و مسکونی خریداری کنید.

در این کشور ممنوعیتی برای فعالیت افراد خارجی وجود ندارد و این یک شانس بزرگ برای کار و سودآوری خارجیان است.

در صورتی که شما بتوانید یک طرح توجیه اقتصادی خوب داشته باشید، فضا برای اقامت دائم در کشور برزیل برای شما بازتر می‌شود؛ شما می‌توانید در این دوره تحصیل نیز داشته باشید؛ در این شرایط، همسر و فرزندان شما نیز حق تحصیل در این کشور را خواهند داشت.

انواع ویزا و انواع اقامت در برزیل

انواع ویزا و انواع اقامت در برزیل | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افرادی که به قصد کار به کشور برزیل وارد می‌شوند، باید ویزای کاری مناسب داشته باشند. آنچه در اخذ ویزای کاری برزیل بسیار مهم است، سابقه کاری فرد و مجاب کردن کارفرما است. اخذ ویزای کار کشور برزیل اصلاً ساده نبوده و زمان‌بر و دشوار است.

افرادی که به قصد تحصیل به کشور برزیل وارد می‌شوند، باید در یکی از دانشگاه های این کشور پذیرفته شده باشند، تحصیل در کشور برزیل از نظر هزینه، وضعیت خوبی دارد اما سخت گیری های زیادی در این زمینه وجود دارد.   در این روش شما پس از فارغ‌التحصیلی می‌توانید به آسانی وارد فضای کار شوید.

روش بعدی، سرمایه گذاری بوده که یکی از بهترین روش های موجود است. شما در این روش می‌توانید ثبت شرکت را انتخاب نمایید، وقتی یک الی دو سال از ثبت شرکت شما در کشور برزیل گذشت، امکان خرید ملک نیز برای شما فراهم می‌شود و می‌توانید به سادگی مسیر سرمایه گذاری خود را پیش ببرید. 

کارآفرینی برای افراد نخبه بی نظیر است، در این روش، دولت کشور برزیل وام های خوبی برای ایجاد شغل در اختیار کارآفرینان قرار می‌دهد.

در صورتی که با یک فرد از تبعه برزیل ازدواج کنید، مسیر برای اخذ ویزای ازدواج این کشور برای شما فراهم می‌شود؛ پس از سه سال زندگی، شرایط برای اقامت دائم برزیل نیز برای شما فراهم خواهد شد. از یاد نبرید که برزیل یکی از کشورهایی است که اجازه می‌دهد افراد پس از اخذ ویزای ازدواج، به سادگی وارد فضای کار شوند.

در صورتی که قصد شما از ورود به برزیل تنها گشت و گذار است، ویزای توریستی برزیل بهترین گزینه برای شما خواهد بود. ویزای توریستی این کشور به شما اجازه کار و یا سرمایه گذاری را نمی‌دهد اما می‌تواند اطلاعات خوبی برای زندگی در این کشور را اختیارتان قرار دهد.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم برزیل

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم برزیل | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

صنعت بیمه در برزیل، رشد 16 درصدی داشته و به تعداد شرکت های بیمه در این کشور اضافه شده‌ است. بیمه برزیل رشد خوبی در زمینه تسهیلات بانکی داشته و در این زمینه نیز سرمایه گذاری زیادی را جذب کرده است.

بیمه دولتی و بیمه خصوصی در برزیل با هم فرق دارد، بیمه دولتی در این کشور زیر نظر دولت پیش می‌رود ولی بیمه خصوصی از سوی شرکت های بیمه ای مختلف ارزیابی می‌شود؛ در نظر داشته باشید که بیمه های خصوصی این کشور، شرایط خوبی را برای افراد فراهم ساخته اند اما شاید عده ای بیمه های دولتی برزیل را مطمئن تر بدانند.

تسهیلات درمانی در این کشور از ارزش بالایی برخوردار است؛ بیمه ها در اغلب بیمارستان های برزیل مورد پوشش قرار می‌گیرند و هزینه های بیمارستانی در این کشور کم است. افرادی که دارای دفترچه سلامت هستند از بسیاری از امکانات موجود در بیمارستان ها برخوردار می‌شوند. رشد سرمایه گذاری در برزیل، بر روی سیستم بیمه‌ای این کشور نیز تأثیر خوبی گذاشته و باعث شده بیمه در این کشور به رشد بالایی برسد.

خدمات بانکی و مالی در برزیل

خدمات بانکی و مالی در برزیل | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برادسکو دومین بانک بزرگ خصوصی مشهور در برزیل ماست که در سال 1943 تأسیس شده است؛ این بانک اقدامات  خوبی در زمینه سرمایه گذاری های چند منظوره انجام داده و خدمات خوبی در زمینه بانکداری الکترونیک و خدمات بیمه را شامل می‌شود. در این بانک فضا برای سرمایه گذاری های بزرگ نیز وجود دارد و گزینه‌ی خوبی برای سرمایه‌گذاری های خارجی است. سود خالص این بانک بر اساس میلیارد تعیین می‌شود و سرمایه زیادی دارد.

خدمات این بانک شامل بانکداری خرد، بانکداری اختصاصی ، سرمایه گذاری و مدیریت و خدمات بیمه است. شعبه مرکزی این بانک، در شهر اوزاسکو قرار دارد و شعبه های بین‌المللی زیادی در شهرهای دیگر دارد. این بانک در بازار بورس سهام بالایی را در نظر گرفته است.

بانک صفرا در زمینه اوراق بهادار ، خزانه داری و سرمایه گذاری های دارایی توانسته در برزیل رشد خوبی داشته باشد. مجموع دارایی های این بانک، مشخص می‌کند که شعبه مرکزی آن، سهام وسیعی را به نام خود زده است.

هر یک از بانک های برزیل دارای شرایطی مخصوص به خود هستند که می‌توانند آینده سرمایه گذاران را رونق ببخشند؛ این کشور در زمینه بانکداری به امنیت اقتصادی ثابتی رسیده و مورد تأیید بزرگترین اقتصاددانان دنیا قرار گرفته است.

دین در برزیل

دین در برزیل | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

حدود 64 درصد از مردم کشور برزیل، مسیحی کاتولیک هستند، کمتر از یک درصد مسلمان در این کشور وجود دارد و حدود 8 درصد آن‌ها بی دین هستند. دین در برزیل آزاد است؛ در این کشور شما می‌توانید مدتی را دین‌دار و مدتی را بی‌دین باشید. به‌طور کلی شرایط دینی در برزیل بر اساس دین مسیحیت ارزیابی می‌شود.

تفریح در کشور برزیل

تفریح در برزیل | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

منطقه ای در برزیل وجود دارد که آبی به رنگ کودکی نام دارد در این منطقه فرقی نمی‌کند چند سال داشته باشید؛ شما باید بچه شوید و به یاد بچگی خود تفریح کنید. این دنیای زیبا و رنگارنگ در برزیل بسیار خاص است و شما می‌توانید برای رسیدن به امواج دریا از قایق های بزرگ استفاده کنید. در این پارک حوضچه های مختلفی دیده می‌شود که با آب خنک پر شده است. 

در تمام پارک صدای خنده شنیده می‌شود که معمولاً از روی شادی و گاهاً از روی ترس است. هیجان در این پارک آنقدر زیاد است که گاهی نیاز به جرأت زیاد دارد. این پارک دارای تفریحات آبی مناسب خانواده، تفریحات آبی پر هیجان و تفریحات آبی پر آدرنالین است که در هر یک فضای مجزایی دارید و خودتان تصمیم می‌گیرید که کدام گزینه را انتخاب نمایید.

جنون ارتفاع، یکی از بخش های عجیب و غریب در این پارک است؛ شما باید از روی سرسره ای به ارتفاع 41 متر سر بخورید و سرعت سرسام آور 105 کیلومتر بر ساعت را طی بکنید. برای رسیدن به نقطه بالای این سرسره، باید از 14 طبقه بالا بروید. در عرض 5 ثانیه سرعت شما از 0 به 65 می‌رسد که بسیار هیجان انگیز است.

مارماهی سیاه و سفید از دیگر دیدنی های برزیل محسوب می‌شود که در آن‌جا شما را سوار بر مار ماهی‌ای به طول 67 متر و ارتفاع 11 متر می‌کنند.

سواری در آتلانتیس برای سفرهای گروهی بی نظیر است؛ شما به صورت 4 نفره سوار بر تیوپ هایی می‌شوید که قرار است از روی سرسره‌ای زیبا به پایین کشیده شوند. این تیوپ ها تجربه ای بی نظیر خواهد بود.

ارتفاع این سرسره 17 متر است. دو سرسره آبی در زیر آب قرار دارد و برای شناگران گزینه بی‌نظیری است؛ در این مسیر، شما وارد استخری مارپیچ می‌شوید و نفستان در سینه حبس می‌شود.

کشور برزیل سراسر هیجان است و می‌تواند با هر سلیقه ای سازگار باشد.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در برزیل

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در برزیل | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

حمل و نقل ریلی یکی از بخش های حمل و نقل در این کشور محسوب می‌شود؛ در این کشور خطوط ریلی یکپارچه‌ای دیده می‌شود که می‌تواند شما را از شهری به شهر دیگر جا به جا کند، این ریل ها از میان جنگل های بزرگ نیز می‌گذرد.

حمل و نقل با قایق نیز در این کشور مشهور است مخصوصا در ناحیه آمازون.

سه نوع اتوبوس در برزیل وجود دارد؛ نوع اول بسیار آهسته حرکت می‌کند اما هزینه ارزانی دارد، نوع دوم نسبت به گزینه قبل گران‌تر است اما امنیت بالاتری دارد و نوع سوم، مجهزترین اتوبوس های برزیل است که دارای سرویس های بهداشتی بوده و هزینه های کرایه آن، بر اساس اتوبوس های معمولی برآورد می‌شود. این اتوبوس ها بسیار سریع هستند.

برای کرایه اتومبیل در برزیل باید حداقل 21 سال سن و حتماً کارت اعتباری داشته باشید.

فرهنگ برزیل

فرهنگ برزیل | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم برزیل در زمان ملاقات با هم دست می‌دهند و ارتباط مستقیم چشمی نیز برقرار می‌کنند. زنان در این کشور گونه های هم را می‌بوسند. در برزیل گل دادن به صاحب‌خانه بسیار مهم است ولی استفاده از رنگ‌های بنفش و سیاه در هدیه دادن، مممنوع است. تأخیر در برزیل بسیار مرسوم است و این موضوع یک وجه مشترک با ایران محسوب می‌شود.

تئاتر در برزیل یکی از بهترین فضاهای کاری را شکل داده و نمایشنامه های تئاتری این کشور، رتبه خوبی در دنیا دارد.

ادبیات در بین مردم برزیل بسیار مهم بوده و اغلب مردم این کشور علاقه به کتابخوانی دارند.

بوسا نوا یکی از موسیقی های بسیار مدرن در برزیل محسوب می‌شود و البته شورو نیز موسیقی ابداعی این کشور است که در بین جوانان شهرت و طرفداران زیادی دارد.

ورزش در برزیل

ورزش در برزیل | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فوتبال در برزیل یکی از بهترین ورزش ها است و تیم جوانان این ورزش اغلب به صورت حرفه‌ای کار می‌کنند.

هنرهای رزمی در این کشور، یکی از بهترین ورزش ها محسوب می‌شود، بدمینتون ، بسکتبال و بوکس، از دیگر ورزش های مشهور این کشور هستند.

گواهینامه و خرید ماشین در برزیل

گواهینامه و خرید ماشین در برزیل | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای خرید ماشین در کشور برزیل، می‌توانید از دولت این کشور و همین‌طور از بانک های خصوصی وام دریافت کنید اما هزینه وام های بانکی گران بوده و باید سعی کنید در این زمینه احتیاط کنید. برای اخذ گواهینامه در کشور برزیل می‌بایست مشابه  ایران عمل کنید بنابرایننیاز به آزمون شهری و همین‌طور آزمون های تئوری دارید.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در برزیل

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در برزیل | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفارت برزیل در تهران، خیابان ولیعصر، خیابان سرلشگر فلاحی (زعفرانیه) ، خیابان بهار، نبش خیابان یکتا قرار دارد.

نوع پوشش مردم برزیل

نوع پوشش مردم برزیل | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در پوشش مردم برزیل، استفاده از رنگ زرد بسیار دیده می‌شود. رنگ زرد و آبی از رنگ های بسیار مشهور در این کشور است که اغلب در لباس های ورزشی نیز استفاده می‌شود.

استفاده از شلوار های کلاسیک و کت به رنگ تیره در برزیل مرسوم است. در این کشور مردم سعی می‌کنند از رنگ های شاد استفاده کنند. حجاب کشور برزیل آزاد است.

غذاهای برزیل

غذاهای برزیل | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پیکانیا به گوشت های کبابی در برزیل گفته می‌شود که با سیخ های فلزی در رستوران های این کشور سرو می‌شود؛ این غذا با کمی نمک چاشنی دار می‌شود.

پاستل یک نوع کماج ترد و سرخ شده است که از دسته خوراکی های خیابانی محسوب می‌شود، این خوراکی، داغ بوده و و از مرغ و گوشت چرخ کرده تهیه شده است.

کراکت مرغ برزیلی، از غذاهای سرخ کردنی در برزیل است که با لایه هایی از خامه پر شده و در آرد سوخاری غلطانده می‌شود، این غذا بسیار لذیذ است. در این غذا از کره نیز استفاده می‌شود.

پونجو و کئیژو، از دسته نان های سبک و نرم هستند؛ این غذا خمیری شکل و ساده است و در آن از پنیر نرم استفاده شده است.

کیبی اسنک های کوچک گوشتی هستند که از گوشت گاو و گوشت چرخ شده تهیه شده‌ و در آن از بلغور گندم و سبزیجات معطر نیز استفاده می‌شود. این غذا به صورت خام نیز سرو می‌شود و بسیار خوش طعم است.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

سلام!

برای ارتباط با ما از طریق واتس آپ پیام بفرستید

 

× مشاوره آنلاین