آموزش زبان پرتغالی برزیلی و پرتغال در تخصصی ترین آموزشگاه آنلاین زبان برای سطوح و سنین مختلف و ارائه کتاب های تدریس زبان پرتغالی پرتغال و برزیل در سراسر ایران


با ۲۴۰ میلیون سخن‌گو، ششمین زبان پراستفاده جهان است. زبان پرتغالی در کشورهای آنگولا، برزیل، کیپ ورد، تیمور شرقی، گینه بیسائو، ماکائو، موزامبیک، پرتغال،سائوتومه و پرنسیپ صحبت می‌شود.


زبان پرتغالی یکی از زبانهای لاتین بشمار می روند و با زبانهای اسپانیایی، ایتالیایی، فرانسوی و رومانیایی هم­خانواده است. این زبان ابتدا در شمال غربی اسپانیا و شمال پرتغال بوجود آمد و بعدها در تمام سرزمین پرتغال گسترش یافت.

کشورهایی که زبان رسمی آنها پرتغالی است

کشورهای پرتغالی زبان


زبان پرتغالی علاوه بر کشور پرتغال در گالیسیا (شمال غربی اسپانیا و با لهجه­ی گالیسیایی)، کشور برزیل (در قاره­ آمریکا)، مجمع­ الجزایر آسور و مادیرا در اقیانوس اطلس، کشورهای آنگولا، سائوتومه و پرنسیپ، کیپ­ورد، گینه­ی بیسائو و موزامبیک (در قاره­ آفریقا)، تیمور شرقی (در قاره­ آسیا و در مجاورت اندونزی) و سرزمین ماکائو (در جنوب چین) صحبت می­شود و در مجموع بیش از ۲۴۰ میلیون نفر در سراسر جهان با این زبان صحبت می­کنند که از این نظر ششمین زبان بزرگ دنیا محسوب می شود.


پرتغالی تنها زبان رسمی برزیل است. این زبان زبانی است که تمام جمعیت برزیل به آن سخن می‌گویند و تنها زبانی است که در مدارس، روزنامه‌ها، رادیو، تلویزیون و برای تمامی گروه‌های تجاری و اداری مورد استفاده قرار می‌گیرد.


زبان پرتغالی در برزیل و پرتغال متفاوت است


همانطور که بین انگلیسی امریکایی با انگلیسی انگلیس تفاوت وجود دارد در زبان پرتغالی برزیل و پرتغال هم تفاوت وجود دارد. برخی از کلمات متفاوت هستند و برخی از تلفظ ها به شکل دیگری هستند که ممکن است سر در گمی ایجاد کند.


به همین علت اهمیت دارد که شما به آموزش زبان پرتغالی برزیلی نیاز دارید و یا به آموزش پرتغالی پرتغال که به آن پرتغالی اروپایی هم گفته می شود. البته رسم الخط جدید زبان پرتغالی به امضای کشورهایی که به این زبان صحبت می کنند رسیده است.


همچنین در گرامر این زبان ها هم تفاوت وجود دارد. مثلا موقعیت های مختلف ضمایر با هم یکی نیستند و برخی از ضمائر در پرتغالی هست که در برزیلی نیست. با این حال تفاوت به حدی نیست که نتوان متوجه صحبت همدیگر شوید و تنها مواردی که تاثیر گذار است تلفظ کلمات می باشد. تفاوت اصلی در زبان پرتغالی و برزیلی این است که پرتغالی ها صداهای خود را فرو می برند در حالی که برزیلی ها می کشند.


آموزش زبان پرتغالی برزیل و پرتغال


همانطور که می دانید تعداد افرادی که در ایران این زبان را بلدند و یا به آموزش زبان پرتغالی می پردازند انگشت شمار است و اکثرا کسانی هستند که در یکی از کشورهای پرتغالی زبان مدتی زندگی کرده اند.


شاید از خود بپرسید که زبان پرتغالی یا اسپانیایی یاد بگیرید؟ اگر قصد مسافرت به کشورهای اسپانیایی زبان رو دارید طبیعتا زبان اسپانیایی رو باید یاد بگیرید و اگر به یکی از کشورهای پرتغالی زبان می خواهید سفر کنید آموزش زبان پرتغالی رو مدنظر قرار دهید. اما برای کسانی که علاقمندند زبان دیگه ای رو یاد بگیرند می تونن زبان پرتغالی رو انتخاب کنند.


شاید آشنایی اندک علاقمندان باعث شود که در آموزش زبان پرتغالی تردید داشته باشند و از خود این سوال را می پرسند آیا یادگیری زبان پرتغالی سخت است؟ ما به شما پاسخ می دهیم خیر، البته هر کاری بسته به تلاش شما دارد و آموزشگاه ما شیوه درست یادگیری را نیز به شما آموزش می دهد. برای اطلاعات بیشتر این مقاله را مطالعه نمایید. هشت دلیل برای یادگیری زبان پرتغالی.


کسانی که بدنبال یادگیری زبان پرتغالی از صفر هستند میتوانند در همین صفحه الفبای زبان پرتغالی برزیلی و پرتغالی پرتغال را گوش دهند و با ویژگی های این زبان آشنا شوند چراکه بدون شک علاقه آنها بیشتر خواهد شد.


علاقمندان می توانند در صورت نیاز به کتاب آموزش زبان پرتغالی برزیلی یا پرتغال را از لینکهای ابتدای همین صفحه دانلود و خریداری نمایند یا وارد فروشگاه آکادمی زبان ساینا شوند.
ترجمه پرتغالی به فارسی – ترجمه فارسی به پرتغالی


شرکت ها و سازمانهای مختلف می توانند ترجمه انواع متون عادی و تخصصی، فیلم، سریال یا مستند های خود را از پرتغالی به فارسی یا فارسی به پرتغالی به ما بسپارند و از طریق لینک زیر سفارشات خود را بصورت آنلاین ثبت نمایند.
الفبای زبان پرتغالی


A a B b C c D d E e F f G g H h I i
á é efe agá i
J j K k L l M m N n O o P p Q q R r
jota cá/capa ele eme ene ó quê erre
S s T t U u V v W w X x Y y Z z  
esse u dábliu,
dáblio,
duplo-vê
xis ípsilon,
ipsilão,
i gregoتلفظ الفبای پرتغالی پرتغال


تلفظ الفبای پرتغالی برزیل


جملات پرکاربرد زبان پرتغالی


Por favor, onde posso encontrar um ponto de taxi?


کجا می توانم یک ایستگاه تاکسی پیدا کنم؟


Quanto custa a corrida da avenida Paulista até o centro?


هزینه رفتن از خیابان پالیسال به پایین شهر چقدر است؟


Você tem troco para R$ 50,00?


آیا شما پول خرد برای R$ 50.00  دارید؟


Eu preciso ir para a rua Oscar Freire.


من نیاز به رفتن به خیابان اسکار فریر دارم


Eu preciso ir para a avenida Faria Lima.


من نیاز به رفتن به خیابان آونیدا فریما دارم


Estou com pressa!


من عجله دارم


Você sabe onde fica o hotel Intercontinental?


آیا شما میدانید که هتل بین قاره ای کجاست؟


Eu queria ir ao aeroporto internacional.


من تمایل دارم تا به فرودگاه بین المللی بروم


Você pode me ajudar com minhas malas?


آیا شما میتوانید در حمل چمدان ها به من کمک کنید؟


É aqui! Quanto foi?


بفرماین. قیمت آن چقدر است؟


Vire à direita!


به راست بپیچید


Vire à esquerda!


به چپ بپیچید


سلام به زبان پرتغالی Ola  یا oi


اعداد به زبان پرتغالی