کلمه کلیدی خود را وارد کنید

post

آشنایی با کشور اسپانیا

آشنایی با کشور اسپانیا

کشور اسپانیا ، با نام رسمی پادشاهی اسپانیا ، کشوری مستقل و از اعضای اتحادیه اروپا می باشد که در شبه جزیره ایبری در جنوب غربی اروپا قرار گرفته است . این کشور از جنوب و شرق با دریای مدیترانه و جبل الطارق ، از شمال و شمال شرق با فرانسه ، آندورا و خلیج بیسکای و از غرب و شمال غرب با پرتغال و اقیانوس اطلس همسایه است .

مرز اسپانیا با کشور پرتغال به طول ۱۲۱۴ کیلومتر ، طولانی ترین مرز یکپارچه در اتحادیه اروپا می باشد . افزون بر سرزمین اصلی ، قلمروی اسپانیا شامل جزایر بالئارس در دریای مدیترانه ، جزایر قناری در سواحل آفریقای اقیانوس اطلس ، دو شهر خود مختار سئوتا و ملییا در آفریقای شمالی هم مرز با کشور مراکش و چندین جزیره مسکونی و غیر مسکونی دیگر از جمله آلبوران ، شافاریناس ، آلوزانس و ولز د لا گومرا می باشد .

کشور اسپانیا کمی بزرگتر از ترکمنستان و از لحاظ بزرگی دومین کشور بزرگ اروپای غربی و پنجمین کشور بزرگ اروپا است . کشور اسپانیای امروزی ، کشوری دموکراتیک و دارای حکومتی پارلمانی تحت قانون اساسی پادشاهی می باشد . این کشور ، یک کشور توسعه یافته و نوزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا از نظر تولید ناخالصی داخلی می باشد و همچنین دارای سطح بالای استاندارد زندگی است . 

اسپانیا در سازمان ملل متحد ، ناتو ، سازمان تجارت جهانی ، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه و اتحادیه اروپا عضو می باشد .

زبان های کشور اسپانیا

کشور اسپانیا کشوری چندزبانه می باشد و بر طبق قانون اساسی اسپانیا از حقوق انسانی، فرهنگ، رسوم و زبان تمام مردم اسپانیا محافظت خواهد کرد. زبان اسپانیایی یا اسپانیولی زبان رسمی تمام کشور محسوب می شود و طبق قانون وظیفه و حق هر اسپانیایی است که این زبان را آموزش ببینید و بر طبق قانون اساسی تمام زبان‌ های دیگر اسپانیا نیز در مناطقی به کار برده می‌شوند زبان رسمی به شمار  می‌آیند.

دیگر زبان‌های رسمی در کشور اسپانیا عبارتند از:

 • زبان باسکی در باسک و ناوارا
 • زبان کاتالان در کاتالونیا و والنسیا که در والنسیا گونه متمایزی از کاتالانی یعنی گویش والنسیایی به رسمیت شناخته شده ‌است
 • زبان گالیسی در گالیسیا

در کاتالونیا یک لهجه محلی از زبان اکسیتان به نام آرانسی از سال ۲۰۰۶ به رسمیت شناخته شده‌ است و شهر اسپانیایی ملییا در شمال آفریقا زبان ریفیان توسط بخش قابل توجهی از ساکنان به کار برده می ‌شود. از نظر جاذبه توریستی و گردشگری افرادی که برای سفر، اسپانیا یا آمریکای لاتین را انتخاب می کنند، با یادگیری زبان اسپانیایی می توانند سفری به یاد ماندنی را برای خود رقم بزنند، زیرا مردم اسپانیایی زبان، دانش کمی از زبان انگلیسی دارند.

جغرافیای کشور اسپانیا

کشور اسپانیا با داشتن ۵۰۵۹۹۲ کیلومتر مربع مساحت پنجاه و دومین کشور بزرگ جهان است که تقریباً ۴۷۰۰۰ کیلومتر مربع کوچکتر از فرانسه و ۸۱۰۰۰ کیلومتر مربع بزرگتر از ایالت کالیفرنیا آمریکا می باشد . قله آتش فشانی تید که در نزدیکی شهر تنریف در جزایر قناری قرار دارد با ارتفاع ۳۷۱۸ متر بلندترین نقطه کشور اسپانیا محسوب می شود . در سیئرا نوادا در آندالوسیا در جنوب اسپانیا قله مولاسن بلندترین نقطه خاک اصلی اسپانیا با ۳۴۷۸ متر ارتفاع قرار دارد. بلندترین نقطه کشور اسپانیا قله تیئده با ۳۷۱۶ متر ارتفاع در جزایر قناری می باشد . از جمله رودهای مهم اسپانیا می توان تاگوس (تاخو)، ابرو، دورو (دوئرو)، گوادیانا، گوادلکوئیویر به اشاره کرد .

آب و هوای اسپانیا

شمال کشور اسپانیا دارای آب و هوای معتدل بوده و بخش های مرکزی ، جنوبی و شرقی دارای آب و هوای مدیترانه ای است. پر باران ترین بخش کشور در شمال و شمال غربی می باشد . جنوب شرق این کشور با تابستان های داغ و زمستان های معتدل آب و هوایی مدیترانه ای دارد. منطقه خشک مرکزی با تابستان های گرم و زمستان های سرد، آب و هوایی متنوعی ایجاد کرده است .

کوه های مرتفع پیرنه در کشور اسپانیا ، آب و هوای سرد کوهستانی و شمال غرب (گالیسیا) با تابستان های خنک آب و هوای مرطوب اقیانوسی اطلس را دارد.شهر مادرید دارای زمستانی ملایم و تابستـانی گرم می باشد و دمای هوای مادریددر زمستان به ندرت به درجه صفر و یا پائین تر از آن می رسد و گرمای آن در تابستان گاهی از ۴۰ درجه سانتیگراد نیز بالاتر می رود.

تقسیمات کشوری اسپانیا

کشور اسپانیا دارای ۱۷ بخش خودمختار و دو شهر خودمختار می باشد که هر دو گروه بالاترین درجه تقسیمات کشوری اسپانیا محسوب می ‌شوند. از سوی دیگر این کشور به ۵۰ استان نیز تقسیم شده‌ است که به این ترتیب هر کدام از بخش‌ های خودمختار خود به یک یا چند استان تقسیم شده اند و علاوه بر این هر استان به تعدادی شهرستان تقسیم شده‌ است .

کیفیت زندگی در کشور اسپانیا

بر اساس تحقیق ‌های انجام شده در سال ۲۰۰۵ ، کشور اسپانیا از نظر کیفیت زندگی پس از کشورهایی مانند فرانسه، آلمان، بریتانیا و کره جنوبی در بین ده کشور نخست جهان قرار دارد . در سال ‌های اخیر بیکاری به عنوان بزرگترین نگرانی جامعه اسپانیا تبدیل شده ‌است.

کشاورزی در اسپانیا

در کشور اسپانیا زمین ‌های کشاورزی به دو روش کلی مورد بهره ‌برداری قرار گرفته ‌اند. زمین ‌هایی که با تکیه بر کشت بدون آبیاری و تنها به وسیله بارندگی به عنوان منبع آب مورد استفاده قرار می ‌گیرند که این زمین ‌ها ۸۵ درصد کل زمین های زیر کشت را تشکیل می ‌دهد که مناطق مرطوب شمال و شمال ‌غرب تحت این روش مورد بهره ‌برداری قرار می‌گیرند. مناطق حاصلخیزتر به روش کشت با آبیاری مورد استفاده قرار می‌گیرند . یکی از مناطق قابل توجه از نظر گسترش کشاورزی استان آلمریا است- یکی از خشک‌ ترین و متروک‌ ترین استان‌های اسپانیا – که محصولات زمستانی متنوعی شامل میوه و سبزیجات را به اروپا صادر می‌کند. با وجود این که ۱۷ درصد سطح زیر کشت زمین ‌های کشاورزی در کشور اسپانیا به روش آبیاری مورد استفاده قرار می‌ گیرند اما ۴۰ تا ۴۵ درصد ارزش خالص کل محصولات و ۵۰ درصد حجم کل صادرات مربوط به این بخش از کشاورزی می باشد . بیش از نیمی از مساحت زیر کشت در این بخش به ذرت، درختان میوه و تره ‌بار اختصاص دارد و دیگر محصولات عبارتند از: انگور، پنبه، چغندر قند، سیب زمینی، حبوبات، زیتون، انبه، توت فرنگی، گوجه فرنگی و علوفه دام .

صنعت گردشگری در کشور اسپانیا

در طول چهار دهه گذشته صنعت گردشگری کشور اسپانیا بسیار رونق پیدا کرده است به ‌طوری ‌که به دومین صنعت گردشگری بزرگ دنیا تبدیل شده ‌است . امروزه اقلیم، آثار تاریخی و فرهنگی، موقعیت جغرافیایی و امکانات رفاهی کشور اسپانیا باعث شده تا گردشگری به یکی از صنایع اصلی و همچنین منبع درآمد و اشتغال ثابت برای این کشور تدیل شود . سازوکار رتبه‌ بندی هتل‌ ها و اقامتگاه ‌ها در اسپانیا بسیار سختگیرانه ‌تر از سایر کشورهای اروپایی می باشد و به همین دلیل هتل‌ های اسپانیایی سطح بالاتر و گرانتر از سایر کشورهای اروپایی هستند.

توریسم از نظر اقتصادی، برای اسپانیا اهمیت زیادی دارد و از منابع عمده درآمد ارزی این کشور است. بیش از ۵۰ میلیون توریست خارجی هر ساله از اسپانیا بازدید می کنند و بیشتر در استراحتگاه های ساحلی این کشور مستقر می شوند.

انرژی های تجدید پذیر در اسپانیا

کشور اسپانیا یکی از کشورهای پیشرو در تولید انرژی ‌های تجدید پذیر می باشد که در سال ۲۰۰۹ میلادی با افتتاح یک نیروگاه بزرگ خورشیدی به نام لا فلوریدا در منطقه آلوارادو با پیشی‌گرفتن از ایالات متحده به بزرگترین تولیدکننده انرژی برق از خورشید تبدیل شد. همچنین این کشور در میان کشورهای اروپایی بیشترین مقدار برق را از انرژی بادی تولید می‌ کند.  در ۹ نوامبر ۲۰۱۰ میلادی میزان تولید برق از انرژی بادی به صورت آنی به اوج خود در تاریخ کشور رسید به‌ طوری ‌که ۵۳ درصد از نیاز برق سرزمین اصلی اسپانیا را پوشش می ‌داد و این انرژی تولید شده برابر با انرژی تولید شده توسط ۱۴ واکنشگاه هسته ‌ای می‌ باشد. سایر انرژی ‌های برگشت ‌پذیری که در اسپانیا به کارگیری می‌ شوند عبارتند از انرژی برق‌ آبی، بیومس و انرژی دریایی (۲ نیروگاه انرژی دریایی در حال ساخت می‌ باشد) و منابع انرژی تجدید ناپذیری که در اسپانیا استفاده می ‌شوند عبارتند از : شامل انرژی هسته‌ ای (۸ نیروگاه) ، گاز طبیعی، زغال سنگ و نفت .

جمعیت اسپانیا

در سال ۲۰۱۶ میلادی جمعیت کشور اسپانیا رسماً به ۵۰ میلیون نفر رسید. تراکم جمعیت کشور اسپانیا ۹۲ نفر در هر کیلومتر مربع می ‌باشد که از بیشتر کشورهای اروپای غربی کمتر است. تراکم جمعیت اسپانیا بسیار نابرابر می‌باشد و به جز مادرید و حومه آن بیشتر جمعیت در مناطق ساحلی زندگی می ‌کنند . در سال ‌های اخیر نیز با وجود کاهش نرخ تولد به دلیل ورود عظیم مهاجران که هم‌ اکنون ۱۲٪ جمعیت را تشکیل می‌دهند؛ جمعیت رو به افزایش بوده است . بیشتر مهاجران ساکن در اسپانیا اهل آمریکای لاتین ، آفریقای شمالی ، اروپای شرقی و آفریقای سیاه هستند .

در سال ۲۰۰۸ میلادی به ۸۴۱۷۰ نفر در اسپانیا تابعیت داده شد که بیشتر آن ‌ها اهل اکوادور، کلمبیا و مراکش بودند. بخش قابل ملاحظه ‌ای از اتباع خارجی ساکن در اسپانیا از دیگر کشورهای غربی و مرکزی اروپا بودند و بیشتر آن ‌ها بریتانیایی، فرانسوی، آلمانی، هلندی و نروژی می باشد و بیشتر در مناطق ساحلی مدیترانه و جزایر بالئاری به گذران دوره بازنشستگی مشغول هستند. لازم به ذکر است که جمعیت قابل توجهی از اسپانیایی ‌تبارها در سایر نقاط جهان به ویژه در آمریکای لاتین زندگی می‌کنند و با آغاز قرن پانزدهم جمعیت زیادی از ایبریایی ها وارد آمریکای لاتین شدند که امروزه بیشتر سفید پوستان آمریکای لاتین ریشه‌ از اسپانیا و پرتغال دارند.

اطلاعات عمومی اسپانیا

شهرهای مهم اسپانیا

ردهمنطقه شهربخش خودمختاراستان
۱مادریدمادریدمادرید
۲بارسلوناکاتالونیابارسلونا
۳والنسیاوالنسیاوالنسیا
۴سویااندلسسویا
۵مالاگااندلسمالاگا
۶بیلبائوباسکبیسکای
۷اویدو–خیخن–آبیلسآستوریاسآستوریاس
۸آلیکانته–الچهوالنسیاآلیکانته
۹لاس پالماسجزایر قناریلاس پالماس
۱۰ساراگوساآراگونساراگوسا

دین و مذهب کشور اسپانیا

مسیحیت کاتولیک به مدت طولانی دین اصلی کشور اسپانیا بود ولی بر طبق قانون دیگر هیچ دینی جایگاه رسمی در قانون ندارد. با این وجود مذهب کاتولیک تنها مذهبی می باشد که به‌ طور رسمی آموزش داده می‌شود. بر اساس مطالعات مرکز پژوهش ‌های جامعه ‌شناسی کشور اسپانیا ۷۱٪ از مردم این کشور خود را مسیحی کاتولیک معرفی می‌ کنند و ۲۴٪ مردم بی‌ دین هستند و سایر مذاهب نیز ۲/۷٪ از جمعیت را تشکیل می‌دهند. بیشتر مردم اسپانیا به ‌طور منظم در مراسم ‌های مذهبی شرکت نمی‌ کنند. در مجموع ۲۲٪ از تمام جمعیت اسپانیا دست کم یکبار در ماه در مراسم ‌های مذهبی شرکت می کنند و  این نشان ‌دهنده تمایل هر چه بیشتر جامعه اسپانیایی به سمت سکولاریسم در چند دهه گذشته می باشد و  هر چند ورود مهاجران از آمریکای لاتین که به مسیحیت مقیدتر هستند به احیای کلیسای کاتولیک کمک کرده ‌است.

سایر مذاهب مسیحیت در کشور اسپانیا نیز پیروانی دارند . موج جدید مهاجرت به کشور اسپانیا باعث افزایش شمار جمعیت هندوها، بودایی ‌ها، سیکها و مسلمانان شده ‌است. پس از اخراج مسلمانان از اسپانیا در سال ۱۴۹۲ میلادی مسلمانان برای قرن‌ها در اسپانیا حضور نداشتند ولی در اواخر قرن نوزدهم و پس از ورود استعمارگران اسپانیایی به شمال غرب آفریقا به‌ شماری از ساکنان مسلمان مراکش و صحرای غربی تابعیت اسپانیایی اعطا شد. در سال ‌های اخیر ورود مهاجرانی از مراکش و الجزایر موجب افزایش جمعیت مسلمانان شده ‌است. بیشتر یهودیان در طول قرن اخیر وارد اسپانیا شده‌اند اما برخی از آن‌ها نوادگان یهودیان قدیمی اسپانیایی هستند. بر طبق برخی آمارها تقریباً ۸۰٬۰۰۰ یهودی پیش از تفتیش عقاید در اسپانیا زندگی می‌ کردند.

فرهنگ کشور اسپانیا

از نظر فرهنگی اسپانیا یک کشور غربی می باشد که به خاطر وجود جنبه‌ های قدرتمندی از میراث فرهنگی روم در تمام زوایای زندگی اسپانیایی ‌ها، اسپانیا کشوری لاتین محسوب می شود. با این حال فرهنگ اسپانیا به خاطر تاریخ و قدمت طولانی این کشور از جنبه‌ های گوناگون از هنر گرفته تا کشاورزی ، آشپزی و موسیقی تحت تأثیر سایر کشورهای اروپایی و کشورهای مدیترانه‌ای بوده ‌است به طوری که ۴۴ مکان تاریخی و فرهنگی در اسپانیا در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارند. کشور اسپانیا از نظر تعداد میراث فرهنگی مورد حمایت یونسکو پس از ایتالیا و چین در رده سوم جهان قرار دارد.  ال اسکوریال، اثری می باشد که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.

هنر و سینمای اسپانیا

هنرمندان اسپانیایی تأثیرات به سزایی بر پیشرفت جنبش ‌های هنری گوناگون در اروپا داشته ‌اند و البته هنر اسپانیایی به دلیل گوناگونی ‌های تاریخی، جغرافیایی تأثیر زیادی نیز پذیرفته ‌است. میراث مورها در کشور اسپانیا به ویژه در آندلس هنوز مشهود است.

در زمینه نقاشی آثاری از ال گرکو، خوسپه دی ریبرا و فرانسیسکو دی زورابان که مربوط به دوران طلایی می‌باشند پیدا شده اند و  همچنین در دوران بارکو، دیگو ولاسکز چندین اثر مشهور اسپانیایی از جمله بانوان و لاس هیلاندراس را خلق کرد. نقاشی ‌های فرانسیسکو گویا مربوط به دوره جنگ استقلال اسپانیا بسیار زیبا می باشد . در سبک امپرسیونیسم خواکین سورویا و همچنین در مدرنیسم پابلو پیکاسو، سالوادور دالی، خوان گری و خوان میرو نقاشان مطرح اسپانیایی به شمار می آیند .

در طول تاریخ سینمای کشور اسپانیا لوئیس بونیوئل نخستین فردی بود که در عرصه جهانی شناخته شد و پس از وی پدرو آلمودوار در دهه هشتاد میلادی توجهات را به سوی خود جلب کرد. همچنین سینمای کشور اسپانیا در طول تاریخ خود توسط کارگردانانی مانند سگوندو دی چومون، فلورین ری، لوئیس گارسیا برلانگا، کارلوس سائورا، خولیو مدم، آلخاندرو آمنابار و برادران تروبا به موفقیت بین‌المللی دست یافته ‌است. در سال‌ های اخیر نیز سینمای اسپانیا به موفقیت‌های بین‌المللی از جمله دریافت جایزه اسکار دست یافته ‌است و بازیگرانی اسپانیایی چون سارا مونتیل و پنلوپه کروز جز ستارگان هالیوودی به حساب می ‌آید.

معماری کشور اسپانیا

معماری کشور اسپانیا به سبب گوناگونی‌ های تاریخی و جغرافیایی در طول تاریخ تأثیرات زیادی پذیرفته‌ است. شهر کوردوبا که توسط رومی‌ها و با معماری رومی ‌وار ساخته شده سپس با ورود مسلمانان و ساخت بناهایی با معماری عربی در دوره امویان از نمونه ‌های بارز معماری اسپانیایی می باشد . پس از اموی ‌ها معماری عربی در دوره‌ های بعدی حکومت ‌های اسلامی به رشد خود ادامه داد و در نهایت با حکومت نصریان که کاخ ‌های مشهور خود را در گرانادا ساختند، به پایان رسید. در دوره بین قرون دوزادهم تا هفدهم  میلادی و پس از آشنایی اروپاییان با سبک، الگو و عناصر معماری عربی سبکی به نام سبک معماری مُدَجَّنی شکل گرفت. همزمان پادشاهی ‌های مسیحی کم‌کم پدید آمدند و سبک معماری آن‌ها به مرور گسترش یافت که این سبک ، سبک معماری پیش از روم بود برای مدتی در اوایل قرون جدید از تأثیر نفوذ جریان ‌های معماری معاصر در اروپا در امان ماند و معماران اسپانیای مسیحی بعدها سبک ‌های معماری معماری گوتیک و رومی را با هم درآمیختند.

موسیقی و رقص در کشور اسپانیا

خارج از کشور اسپانیا موسیقی اسپانیایی با سبک فلامنکو  هم ارز در نظر گرفته می‌ شود. سبک فلامنکو یک سبک موسیقی متعلق به غرب منطقه آندلس اسپانیا می باشد که بر خلاف دیدگاه عموم در دیگر نقاط اسپانیا مرسوم نیست. سبک‌های دیگری از موسیقی بومی در سایر نقاط نیز رایج می باشد . در زمینه موسیقی کلاسیک آهنگسازان برجسته‌ای چون ایساک آلبنیس، مانوئل د فایا، انریکه گرانادوس و خوانندگانی همانند پلاسیدو دومینگو، خوزه کارراس، مونتسرات کابایه، آلیسیا د لاروچا، آلفردو کرائوس، پابلو کاسالس، ریکاردو وینیاس، خوزه ایتوربی، پابلو دو ساراساته، یوردی ساوای و ترزا برگانزا اهل کشور اسپانیا هستند.

در این کشور بیش از چهل ارکستر حرفه ‌ای وجود دارد که می توان به ارکستر ملی اسپانیا، ارکستر سمفونیک بارسلونا و ارکستر سمفونیک مادرید اشاره کرد و همچنین خانه ‌های اپرای بزرگی چون تئاتر سلطنتی، تئاتر لوسیو و قصر هنر ملکه سوفیا در اسپانیا فعال هستند. هر سال هزاران هوادار موسیقی برای شرکت در جشنواره شناخته شده موسیقی تابستانه سونار ( که در سبک‌های موسیقی پاپ و تکنو فعال است) به کشور اسپانیا سفر می‌کنند. دیگر جشنواره موسیقی سالانه در اسپانیا جشنواره موسیقی بنیکاسیم می باشد که موسیقی راک و رقص را اجرا می ‌کند . لازم است بدانید که پرطرفدارترین ابزار موسیقی یعنی گیتار ریشه ‌ای اسپانیایی دارد .

آشپزی اسپانیا

آشپزی کاتالانی، که بهترین آن در بارسلون پیدا می شود از آن دست جاذبه ‌هایی می باشد که گردشگران را از نقاط مختلف دنیا به این منطقه جذب می کند.لازم به ذکر است که زعفران و زیره سبز در اکثر غذاهای این منطقه دیده می ‌شوند و ترکیبی از خوراکی ‌های سنتی و ادویه ‌های مختلف سبک بارسلونی را به وجود می ‌آورند.  استفاده از خوراکی‌ های دریایی و گوشت با سس زیاد تخصص آشپزان این منطقه می باشد و شام وعده اصلی این کشور به حساب می آید .

اقتصاد کشور اسپانیا

واحد پول کشور اسپانیا یورو و اجزای آن سنت نام دارد و هر یورو معادل یک صد سنت می باشد که این واحد از ابتدای سال ۲۰۰۲ میلادی به عنوان پول رسمی اغلب اعضای اتحادیه اروپا از جمله کشور اسپانیا معرفی شد.
با موافقت کردن اسپانیا برای پیوستن به اتحادیه جدید اروپا در سال ۱۹۸۶ میلادی باعث شد این کشور درهای اقتصادیش را باز کند، پایه صنعتیش را نوین ساخته و زیربناها را توسعه دهد و قانون اقتصادیش را اصلاح کند تا با دستورالعمل های اتحادیه اروپا مطابقت داشته باشد. در حال حاضر پس از کشورهای گروه هفت، کشور اسپانیا بیشترین تولید ناخالص ملی را در جهان دارد.

بیش از ۱۵% نیروی کار کشور اسپانیا به کشاورزی مشغول هستند. محصولات مهم صادراتی کشور اسپانیا گندم، جو، ذرت، انگور، زیتون، چغندر قند، سیب زمینی، مرکبات و کتان می باشند. از جمله ذخایر مهم معدنی این کشور می توان به زغال سنگ، اورانیوم، روی و سنگ آهن اشاره کرد . هم اکنون صنایع بزرگی مانند وسایل نقلیه موتوری، فلزی، کشتی سازی، شیمیایی و مهندسی و همچنین تمایل فزاینده ای در زمینه ارتباط از راه دور و الکترونیک وجود دارد. صنعت توریسم از نظر اقتصادی، برای اسپانیا اهمیت فراوانی دارد و از منابع عمده درآمد ارز خارجی می باشد . حدود ۵۰ میلیون مسافر خارجی در سال از اسپانیا بازدید می کنند و بیشتر در استراحتگاه های ساحل مدیترانه، جزایر بالئار و قناری مستقر می شوند.

مسافت و اختلاف زمانی کشور اسپانیا

مسافت تهران تا مادرید ۴۷۵۷٫۶ کیلومتر می باشد و طول پرواز از تهران تا مادرید حدود ۶ ساعت طول می کشد. شهر مادرید ۲ و نیم ساعت از تهران عقب تر ، یعنی ساعت ۱۲ در تهران معادل ساعت ۹:۳۰ در مادرید است.

تعطیلات رسمی کشور اسپانیا

با توجه به ساختار فدرال اسپانیا، هر یک از ایالات و مناطق این کشور دارای تعطیلات مختص به خود می باشند ولی تعطیلات رسمی در اسپانیا ۱۰ روز به قرار زیر می باشد :

 • اول ژانویه، سال نو
 • ششم ژانویه، روز پادشاهان
 • هفدهم آوریل، عید پاک
 • هیجدهم آوریل، عید پاک
 • اول می، روز کارگر
 • پانزدهم آگوست، روز مریم مقدس
 • ششم دسامبر، روز قانون اساسی
 • هشتم دسامبر، روز عروج مقدس
 • بیست و ششم دسامبر، روز تولد حضرت عیسی (ع)

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

سلام!

برای ارتباط با ما از طریق واتس آپ پیام بفرستید

 

× مشاوره آنلاین